Uzm. Dr. Tahir Özakkaş- "Narsisistik Kişilik Bozukluğunun Terapisi"- Psikoterapi Enstitüsü Ankara Şubesi Uzman Söyleşileri"

Uzm. Dr. Tahir Özakkaş- "Narsisistik Kişilik Bozukluğunun Terapisi"- Psikoterapi Enstitüsü Ankara Şubesi Uzman Söyleşileri"

  • 4.70

PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ ANKARA TEMSİLCİLİĞİ UZMAN SÖYLEŞİLERİ
Uzm. Dr. Tahir Özakkaş 
"Narsisistik Kişilik Bozukluğunun Terapisi"
28 Haziran 2022 Saat:19.00-21.00 

Program Ankara şubemizde yüz yüze ve Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleşecektir.
Söyleşimiz 28.06.2022 tarihinde gerçekleşecektir.
Psikoterapi Enstitüsü Ankara Temsilciliği Uzman Söyleşileri yüz yüze ve online olarak devam ediyor. 28 Haziran 2022 Salı günü Uzm. Dr. Tahir Özakkaş, “Narsisistik Kişilik Bozukluğunun Terapisi” başlıklı konuşması ile Ankara Şubemizde bizlerle olacaktır. Katılım yalnızca psikoloji, PDR, sosyal hizmet, tıp, aile danışmanlığı, klinik psikoloji yüksek lisans bölümleri mezunlarına ve öğrencilerine açıktır ve ücretsizdir. Yüz yüze gelen katılımcılarımızın Psikoterapi Enstitüsü kimlik kartlarını,e-devlet üzerinden mezun belgelerini veya öğrenci belgelerini göstermeleri istenecektir. Online katılımda isim ve T.C. Kimlik no ile kontroller yapılacak olup başvuru formunu doldurduğunuz takdirde e-maillere KİŞİYE ÖZEL link gönderilecektir. Etkinlik saatine kadar e-mailine link ulaşmamış olan kişiler Telegram mesajı ya da Whatsapp yoluyla 05305540057 numaradan Aleyna Emine Akıllı ile iletişime geçebilirler.
YÜZ YÜZE KATILIMCILARIMIZIN DA BAŞVURU FORMU DOLDURMALARI ZORUNLUDUR.


Uzm. Dr. Tahir Özakkaş kimdir?
  
1958 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Kayseri’de tamamladı. Tıp eğitimine Hacettepe Üniversitesi’nde 1978 yılında başladı. 1986 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıp fakültesinde okuduğu yıllarda İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümü’nü 1983 yılında bitirdi. 1986-88 yıllarında Kayseri İncesu ilçesinde zorunlu hizmetini tamamladı. TAKSAN Takım Tezgahları Sanayii Anonim Şirketinde uzun yıllar iş yeri hekimliği yaptı. Aynı yıllarda Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde bir süre Siyaset Psikolojisi üzerine yüksek lisans çalışması yaptı. 1989-93 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Halk Sağlığı Ana Bilim Dalında İşyeri Hekimliği üzerine doktora çalışmasını tamamladı. 1994-97 yılları arasında Azerbaycan Tıp Üniversitesi Psikiyatri anabilim dalında uzmanlık eğitimini aldı. Daha sonra İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri anabilim dalında uzmanlık denkliğini aldı. 
2005’ten bu yana kurucusu olduğu Psikoterapi Enstitüsü’nde ruh sağlığı profesyonellerine yönelik olarak geliştirdiği Bütüncül Psikoterapi Eğitim Programını devam ettirmektedir. Ayrıca Hipnoz, Rüya Çalışması ve Masterson Yaklaşımı üzerine düzenli eğitimler vermektedir.
Psikoterapi Enstitüsü başkanı olarak uluslararası pek çok kuruluşla kurumsal sözleşmeler imzalamış ve birçok psikoterapi ekolünün Türkiye temsilciliği ve eğitim planlamacısı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Eğitim işbirliği içinde olduğu kurumlar ve yaklaşımlar arasında Personality Disorders Institute (Aktarım Odaklı Terapi), Emotion-Focused Therapy Clinic (Duygu Odaklı Terapi) ve Levenson Institute for Training (Süresi Sınırlı Dinamik Psikoterapi) bulunmaktadır.
Bütüncül Psikoterapi Birliği SEPI ve Duygu Odaklı Terapi Birliği IsEFT Türkiye temsilcisi, Kendilik Psikolojisi Birliği IAPSP kurumsal üyesidir. Psikoterapi Enstitüsü Derneği başkanı ve SEPI Danışma Kurulu üyesidir.
Psikoterapide Bütünleşme Araştırmaları Derneği (SEPI) tarafından 2017 Arnkoff & Glass Yılın Bölgesel Ağ Temsilcisi Ödülü’ne layık görülmüştür. Türkiye’nin ilk bütüncül psikoterapi kongresi olan 1. Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi’nin düzenlenmesine liderlik etmiştir.
Konu ile ilgili birçok kitabı ve makalesi bulunmaktadır. Başlıca kitapları arasında Bütüncül Psikoterapi, Hipnoz 1-2, Alerji ve Deri Hastalıklarında Hipnoterapi, Cinsel Problemlerde Hipnoterapi, Hipnotik Yaş Gerilemesi, Anksiyete Bozuklukları ve Tedavisi, Masterson Yaklaşımına Genel Bakış ve Jung’un Öznelliğinde Kuramlar Arası Bir Gezinti yer alır. Türkiye Bütüncül Psikoterapi Dergisi, Unified Psychotherapy and Clinical Science dergisi ve Azerbaycan Psikiyatri dergisinin yayın kurulundadır.
Ayrıca Aktarım Odaklı Psikoterapi, Duygu Odaklı Terapi, Süresi Sınırlı Dinamik Psikoterapi ve Masterson Yaklaşımı Sertifikalı Psikoterapisttir.
Saygılarımızla,
Psikoterapi Enstitüsü Eğitim Koordinatörlüğü