Aile Terapileri: Bütünleşme ve Araştırmalar-Prof. Dr. William M. Pinsof

Aile Terapileri: Bütünleşme ve Araştırmalar-Prof. Dr. William M. Pinsof

  • 4.70

NOSTALJİK ATÖLYE ÇALIŞMALARI SERİSİ 9

Prof. Dr. William M. Pinsof

17-18-19-20 Aralık 2021

Canlı gösterim değildir. Eğitim sonunda Psikoterapi Enstitüsü Eğitmenleri ile canlı soru-cevap yapılacaktır.

Değerli Ruh Sağlığı Profesyonelleri,

Psikoterapi Enstitüsü’nün tarihinde dev adımların atılmasına vesile olan, değerli uluslararası kuramcıların daha önce enstitümüzü ziyaret ederek yüz yüze gerçekleştirmiş olduğu atölye çalışmaları şimdi online olarak gösterilecektir. Gösterimin ardından Psikoterapi Enstitüsü eğitmenleri canlı olarak katılım sağlayarak sorularınıza cevap vereceklerdir. Atölye çalışmaları Telegram grubu üyelerimize %80 indirimli olacaktır. Her oturum için özet gönderen katılımcılarımıza katılım belgeleri gönderilecektir.12 ay boyunca 12 farklı kuramcının atölye çalışması online olarak izletilecektir. Bu gösterimlerin amacı, dünyada önde gelen psikoterapi kuram ve kuramcılarının takipçisi olarak Türkiye’deki ruh sağlığı profesyonellerinin bu akımların öncüleriyle buluşmasını sağlamak, Türkiye’de ve dünyadaki psikoterapi ile ilgili önemli bilgi ve becerileri edinmelerini sağlamak, mesleki gelişimlerine katkıda bulunarak psikoterapi uygulama becerilerini arttırmak ve bunu belgelendirmektir. Eğitimlerimize katılan kişilere derecelendirme sistemimizde ekstra puanlar verilecek olup, ileride gerçekleşecek olan eğitimlerimizde indirimli ya da ücretsiz katılım hakları tanınacaktır.

Telegram grubu başvuru formu: www.psikoterapi.com/telegram

Saygılarımızla,

Psikoterapi Enstitüsü Eğitim Koordinatörlüğü

Psikoterapi Enstitüsü, Bayramoğlu

2013 Yılında gerçekleştiren atölye çalışmamız, Zoom Programı üzerinden online olarak izletilecektir.

ATÖLYE ÇALIŞMASI GÖSTERİMİ ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞECEKTİR.

Başvuru Formunu Doldurmak için Tıklayınız.

G Ö S T E R İ M  T A R İ H L E R İ

19-20-21 Kasım 2021

A M A Ç

İnsanın kimliğini etkileyen en önemli unsurlardan olan aileye dayalı terapi, insanların hem yaşamdaki önemli güçlüklerle başa çıkabilmesine hem de yaşam biçimlerini derinden dönüştürmesine yardım eden güçlü bir değişim modeli sunmaktadır. Aile terapisi alanında dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan Dr. Pinsof, üç günlük atölye çalışmasında aile psikolojisi alanındaki kuramsal bilgi birikimini aktarmanın yanı sıra klinik deneyim ve araştırmalarda gelinen son noktayı bizlerle paylaşacaktır.

HEDEF  GRUP

Tıp, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), Sosyal Hizmet alanlarında en az dört yıllık lisans mezunları.
Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenlerin klinik psikoloji veya psikiyatri hemşireliği alanlarında tezli yüksek lisansını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Katılımcı Listesi İçin Tıklayınız

SÜRE

4 gün

18:30’da başlayacaktır.

S E R T İ F İ K A S Y O N

Her oturum için bir sayfalık (1,5 boşluk, Times New Roman 12 punto) özet gönderen katılımcılarımıza atölye çalışması sonunda Psikoterapi Enstitüsü onaylı katılım kelgesi verilecektir.

K A T I L I M   Ü C R E T İ

Telegram Grubu Üyelerimize %80 indirimli, 4 Günlük Katılım: KDV Dahil 750 TL

Telegram Grubu Üyemiz Olmayanlara 4 Günlük Katılım: KDV Dahil 3750 TL

Ücretlendirme Hakkında Önemli Bilgilendirme:

Değerli üyelerimiz,
Her ay gösterimi yapılmakta olan nostalji atölye çalışmaları, bir defaya mahsus olarak siz değerli üyelerimize %80 indirimli olarak satılmaktadır. Bu atölye çalışmalarına o tarihte bu ücretleri indirimsiz olarak ödeyerek katılım gösteren ve bu değerli üstadlarımızı Türkiye’de ağırlamamıza vesile olan katılımcılara müteşekkiriz. Takdir edersiniz ki bugün bu çalışmaları çok düşük ücretlerle satışa sunmamız o günlerde gerçek ücretler ödeyen katılımcılara saygısızlık olacaktır. Bu yüzden yalnızca bize güvenerek topluluğumuza dahil olmuş olan Telegram grubu üyelerimize bu fırsat bir defaya mahsus olarak sunulmuştur. Sonrasında bu atölye çalışmaları DVD setleri olarak yeniden indirimsiz fiyat üzerinden satılacaktır.
Saygılarımızla,
Psikoterapi Enstitüsü Eğitim Koordinatörlüğü

Ön Kayıt veya Kesin Kayıt Ücretini, aşağıdaki hesap numaralarımıza EFT/Havale olarak ödeyebilirsiniz. Banka dekontunu, açıklama kısmına “ Wiliiam Pinsof yazarak basvuru@psikoterapi.com adresine göndermenizi rica ederiz

Telegram Grubu Üyleri İçin %80 İndirimli Kredi Kartı İle Ödeme

Telegram Grubunda Olmayanlar İçin Kredi Kartı İle ödeme

 Hesap No

Psikoterapi Enstitüsü  Eğ. Araş. Sağ. Org. Dan. Ltd. Şti.

T.C. İş Bankası Darıca Şubesi

Şube Kodu: 2425

Hesap: 0432025

IBAN: TR74 0006 4000 0012 4250 4320 25

Türkiye Finans Gebze Şubesi

Şube Kodu:207

Hesap:2389670

IBAN: TR45 0020 6002 0702 3896 7000 01

BİLGİ ve KAYIT İÇİN:

0262 653 66 99

0212 243 23 97

EĞİTİM  YERİ

Zoom veya  zoom webinar üzerinden gerçekleştirilecektir.

William M. Pinsof, PhD, LMFT, ABPP

William Pinsof, Northwestern Üniversitesi Psikoloji Bölümü klinik profesörü, Uygulamalı Psikoloji ve Aile Çalışmaları Merkezi Direktörü ve Aile Enstitüsü Başkanı’dır. Northwestern Üniversitesi Evlilik ve Aile Terapisi Yüksek Lisans programının yanı sıra aynı üniversitede lisans ve doktora programlarında da dersler vermektedir.

Akademik çalışmaları ve bilimsel araştırmalarının odak noktası evlilik ve aile terapilerinin sonucunu değerlendirmek, terapi sürecini değerlendirmek ve azami etkinliğe ulaşabilmek için farklı terapi tekniklerinin entegrasyonunu incelemek oluşturmaktadır.

Psikoterapide bütünleşme üzerine yaptığı çalışmalar Integrative Problem Centered Therapy: A Synthesis of Family, Individual and Biological Therapies (1995) kitabında toplanmıştır. Ayrıca dört kitabın editörlüğünü yapmıştır: Jay Lebow ile Family Psychology: The Art of the Science (2005); Lyman C. Wynne ile Journal of Marital and Family Therapy (1995) özel sayısı; Family Process (2002) özel sayısı; Leslie Greenberg ile The Psychotherapeutic Process: A Research Handbook (1986).

Dr. Pinsof, 1996 yılında Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Birliği tarafından Aile Terapisi Araştırmalarına Yaşam Boyu Üstün Katkı Ödülü’ne, 2001 yılında Amerikan Aile Terapileri Akademisi tarafından Aile Terapisi Teori ve Uygulamalarına Üstün Katkı Ödülü’ne, yine 2001 yılında Amerikan Psikoloji Birliği tarafından Yılın Aile Psikologu ödülüne layık görülmüştür.

Lisanslı klinik psikolog, evlilik ve aile terapisti olan Dr. Pinsof, aynı zamanda Amerikan Evlilik ve Aile Terapileri Birliği bünyesinde yer alan süpervizörlerden biridir.

Psikoterapide Değişim Projesi adlı uzun süreli bir araştırma programının başında bulunmaktadır. Psikoterapiye ampirik temel sağlama hedefiyle yola çıkan programın 3 temel araştırma alanı psikoterapide değişimi yaratan unsurlar, değişimle ilişkili terapist davranışları ve terapi süresince terapist ve süpervizöre geri bildirim sağlama yollarıdır.